запишись на курсы прямо сейчас

7 дней в неделю с 9:00 до 21:00
Центр Безопасного Вождения Физика Движения повышаем уровень водительского мастерства

Будь уважним!

"Я його не бачив!" - це одне з найпопулярніших виправдань після зіткнення. Чи був інший автомобіль невидимий? По суті, всі аварії - результат неуважності одного або обох водіїв. Неуважність може бути викликана сонливістю, втомою, розмовою, "гіпнозом автостради" і т. д.

Будь уважним!

"Я його не бачив! "- це одне з найпопулярніших виправдань після зіткнення. Чи був інший автомобіль невидимий? По суті, все аварії - результат неуважності одного або обох водіїв. Неуважність може бути викликана сонливістю, втомою, розмовою," гіпнозом автостради "і т. д.

Автомобіль, що рухається накопичує величезну енергію. Ви, як водій, відповідаєте за те, щоб ця енергія не стала причиною загибелі інших людей або причиною пошкодження їх власності! Увага дозволяє нам бачити, розпізнавати і уникати небезпек, що чекають нас в дорозі; це - три основних елементи захисного водіння. Головна риса хорошого водія - пильність. І найважливіше завдання будь-якого водія - "дивитися в обидва ока", оскільки це дає час, необхідний для розпізнавання загрози і ухилення від зіткнення.

За статистикою, більшість аварій трапляється недалеко від будинку. Чому? Велику частину часу ми їздимо по нашому власному району. Недалеко від будинку ми відчуваємо себе комфортніше і втрачаємо пильність (причому інший учасник - робить те ж саме). Знання місцевості породжує неуважність. "Водіння по пам'яті".

Наступного разу, сидячи за кермом, спробуйте сконцентруватися виключно на водінні. Не думайте більше ні про що. Після чого зверніть увагу на те, як далеко ви поїхали, перш ніж в голову прийшло щось інше. Багато водіїв не зможуть і з парковки виїхати! Досвідченим водіям не потрібно думати про те, як вести машину. Ми робимо це "на автопілоті", і наші думки літають десь там, в хмарах. І від цього нікуди не дітися - наші думки ХОЧУТЬ "літати". Чи траплялося вам доїхати куди-небудь, і раптом зрозуміти: я задумався про щось своє так, що навіть не пам'ятаю, як тут опинився?

Виліковна це проблема? Увага повинна стати звичкою, але над цим потрібно працювати. Приймайте усвідомлені рішення - наприклад, не їжте за кермом, і взагалі - уникайте всього, що відволікає твою увагу від точки, куди їде машина. З'єднайте в єдине ціле свідомість і очі, і працюйте, постійно аналізуючи, що ви бачите, поки ведете машину? Ми називаємо це " ситуативна обізнаність {C}". Водіння автомобіля - це найнебезпечніше з усього, що більшість з нас коли-небудь робили. Воно заслуговує граничної концентрації. Тренування однієї лише цієї звички може зробити вас практично невразливим. Не зовсім, але майже.

Опубликованно 19.02.17